Ensinger - światowy producent półwyrobów z tworzyw sztucznych.

Od ponad 50 lat z powodzeniem produkujemy tworzywa konstrukcyjne i wysokotemperaturowe. Niezależnie od tego, czy są to  półprodukty, elementy gotowe, kompletne podzespoły czy precyzyjne profile z termoplastycznych tworzyw sztucznych, nasze produkty pomagają naszym klientom by ich wyroby były bardziej wydajne i w konsekwencji bardziej konkurencyjne. Staramy się każdego dnia sprostać temu zadaniu – poprzez uważną analizę potrzeb klientów, doskonalenie naszych produktów i procesów produkcyjnych.

Na rynku polskim oferujemy półprodukty: płyty, pręty, rury z termoplastycznych tworzyw sztucznych.
W stałej ofercie magazynowej posiadamy szeroki zakres materiałów polimerowych – od tworzyw standardowych: wałki i płyty PE (polietylen) i konstrukcyjnych, takich jak poliamid (PA), poliacetal (POM), poliester (PC, PET) po  wysokotemperaturowe termoplasty takie jak PTFE, PEEK, poliarylosulfony (PPSU, PES, PSU), poliimidy(PI, PEI, PAI).
Dysponujemy bardzo dobrze wyposażonym Działem Cięcia - półprodukty docinamy na wymiar wskazany przez odbiorcę.

Rozwiązania firmy Ensinger można znaleźć w prawie każdej gałęzi przemysłu, włączając budowę maszyn, przemysł motoryzacyjny, technikę medyczną i przemysł farmaceutyczny, przetwórstwo spożywcze, budownictwo. Nasze półprodukty i elementy gotowe są także podstawą dla innowacyjnych rozwiązań w przemyśle lotniczym, aeronautyce i elektronice.