Ensinger - światowy producent półwyrobów z tworzyw sztucznych.

Od 50 lat z powodzeniem produkujemy tworzywa konstrukcyjne i wysokosprawne. Niezależnie od tego, czy są to  półprodukty, elementy gotowe, kompletne zespoły budowlane czy precyzyjne profile z termoplastycznych tworzyw sztucznych, nasze produkty pomagają naszym klientom by ich produkty były bardziej wydajne i w konsekwencji bardziej konkurencyjne. Staramy się każdego dnia sprostać temu zadaniu – poprzez uważną analizę wymagań klientów, rozwijanie produktów i procesów produkcyjnych.

Na rynku polskim oferujemy głównie półprodukty: płyty, pręty, rury z termoplastycznych tworzyw sztucznych.
W stałej ofercie magazynowej posiadamy szeroki zakres materiałów polimerowych – od tworzyw standardowych (wałki i płyty PE (polietylenowe) i konstrukcyjnych (takich jak poliamid (PA), poliacetale (POM), poliestry (PC, PET) po  wysokotemperaturowe termoplasty (takie jak PTFE, PEEK, poliarylosulfony (PPSU, PES, PSU), poliimidy(PI, PEI, PAI).
Dysponujemy bardzo dobrze wyposażoną stolarnią - półprodukty docinamy na wymiar wskazany przez odbiorcę.

Rozwiązania firmy Ensinger można znaleźć w prawie każdej gałęzi przemysłu, włączając budowę maszyn, przemysł farmaceutyczny, motoryzacyjny, technikę medyczną i budownictwo. Nasze półprodukty i elementy gotowe są także podstawą dla innowacyjnych rozwiązań w przemyśle spożywczym, kosmicznym i elektronice.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi Doradcami Technicznymi i zapraszamy do współpracy.